KOORDİNASYON TOPLANTISI YOZGAT'TA YAPILDI

"Kent Ortamında Yaşayan Uluslararası Koruma İhtiyaç Sahiplerine Yönelik Koruma Stratejilerinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında yapılan toplantı ilimizde gerçekleştirildi.

27 Eylül 2016'da gerçekleşen il koordinasyon toplantısına Yozgat Saffron Otel ev sahipliği yaptı.

"Kent Ortamında Yaşayan Uluslararası Koruma İhtiyaç Sahiplerine Yönelik Koruma Stratejilerinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında; Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uluslarası Koruma Daire Başkanlığı, Uygulayıcı İş Ortağı Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzün birlikte organize ettiği Çalıştaya 17 İl Müdürlüğünü temsilen çeşitli birim amiri ve personel olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

Yozgat İl Göç İdaresi Müdür Vekili Murat BEKMEZCİ'nin yaptığı açılış konuşmasıyla saat 09.30'da başlayan program İl Göç Uzman yardımcısı arkadaşlarımızın Uluslararası Koruma ve Geçici Korumayla ilgili yaptığı sunumlarla devam etti.

Çalıştayda İl Müdürlüklerini temsil eden katılımcıların konuyla ilgili sorunları dinlendi ve merak ettikleri sorulara cevap verildi. Karşılıklı fikir alışverişinin yoğun olarak yaşandığı il kordinasyon toplantısı saat 16.00' da sona erdi.

Kayıt: 28.9.2016
Güncelleme:18.10.2016
Paylaş


WS05